Ця теорія стверджує, що купівельна спроможність, а також рівень цін визначаються тим, яка кількість грошей знаходиться в обороті.
Передумовами до цього стали широке поширення комп'ютерної техніки, а також розвиток Інтернету.
Так і з вартістю товару (послуг) - вартість різнорідних об'єктів потрібно вимірювати єдиною мірою, якими і є гроші;
Останнім часом популярними також стали квазігроші (коли оплата відбувається не грошима, а бонусами, балами, милями та іншими негрошовими одиницями) та криптогроші чи криптовалюта (існує лише у вигляді програмного коду, не має фізичних носіїв, призначена для використання в інтернеті).
є мірою вимірювання праці, а також вимірювання матеріальної цінності вироблених товарів, а також послуг.
Замість видачі банкнот фінансова організація здійснює відкриття рахунку, з нього здійснюється платіж за допомогою їх списання.
Держава зобов'язалася на першу вимогу міняти банкноти на монети. Таку ж обіцянку могли давати один одному люди в процесі купівлі-продажу (обміну) товару.
Зараз базовою формою виступають банкноти і безготівкові гроші, розміщені на Гроші рахунках в банківських організаціях.
Форма грошей являє собою зовнішнє втілення певних видів фінансів.
Вибираються гроші тих країн, економіка яких є більш стабільною.
Але, незважаючи на це, цю банкноту можна обміняти на непоганий мобільний телефон, купити цілком пристойне пальто або сходити на вечерю в ресторан. Ціну фінітним грошам призначає держава, яка підтверджує вартість законодавчо і виступає гарантом цінності. Головне підтвердження значущості таких грошей-збір податків.
Таблиця «Порівняльна характеристика паперових грошей і класичних банкнот»
Функція грошей як міри вартості утворюється в процесі ціноутворення. Саме гроші допомагають визначити вартість товару або послуги.
Однак і на цьому не зупинився розвиток грошей. Для сучасного суспільства характерна стрімка глобалізація.